Product Description
Asus ExpertCenter D7 Mini Tower, D701MER-7147003790, Intel i7-14700 2.1GHz (33MB Cache, up to 5.3GHz, 20 cores, 28 Threads)DDR5 32GB (16GB DDR5 U-DIMM *2 , 1TB PCIE SSD G4, Intel UHD Graphics , DVD writer 8X, 180W , 15L, Black Wired keyboard (USB)
Additional Information
| Manufacturer | ASUS |
|---|---|
| Series | Expert Center |
| Chipset | Intel B760 Chipset |
| Memory | 32GB (2x16GB) |
| Memory technology | DDR5 |
| Memory slot total quantity | UP to 128GB, 4 U-DIMM slots |
| ODD type | DVD writer 8X,180W |
| Audo | High Definition 7.1 Channel Audio |
| USB ports | 2 USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1 USB 3.2 Gen 2 Type-C, 5 USB 2.0 Type-A, 2 USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Case | Mini |
| Color | Black |
| OS | No OS |
| Warranty term (month) | 36 months |
