Product Description
Acer Nitro V 15, ANV15-52-77S6, Intel Core i7-13620H (10C/16T, up to 4.9GHz, 24MB), 15.6" FHD IPS (1920x1080), 165Hz, 16GB DDR5 (1 Slot free), 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6, Wi-Fi AX, BT 5.2, HD Cam, KB Backlight, No OS, Obsidian
Additional Information
| Manufacturer | ACER |
|---|---|
| Series | Nitro |
| Memory | 16GB (1x16GB) |
| Memory technology | DDR5 |
| Memory slot total quantity | up to 32GB, 1 Slot free |
| HDD type | SSD |
| Video | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Video chipset | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Diagonal length | 15,60 € |
| Maximum resolution | 1920x1080 |
| USB ports | 1 USB 3.2 Type-C Gen 2, 3 USB 3.2 Type-A Gen 1 (1 with Power-Off USB Charging)) |
| HDMI interface quantity | HDMI |
| Battery | Li-Ion battery (4 cells / 76 Wh), 135W power adapter |
| Security features | Kensington Lock |
| Color | Black |
| Weight | 2,10 € |
| OS | No OS |
| Warranty term (month) | 24 months |
