Product Description
Acer Nitro V 15 AI, ANV15-42-R5UN, AMD Ryzen 7 7445HS (6C/12T, up to 4.7GHz, 6MB), 15.6" FHD IPS (1920x1080), 165Hz 16GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB GDDR6, Wi-Fi6E, BT, HD Cam, KB Backlight, No OS, Black+Acer 15.6" Nitro Gaming Backpack Black
Additional Information
| Manufacturer | ACER |
|---|---|
| Series | Nitro |
| Memory | 16GB (1x16GB) |
| Memory technology | DDR5 |
| Memory slot total quantity | Up to 32GB, 2 soDIMM slots |
| HDD type | SSD |
| Video | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Video chipset | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Diagonal length | 15,60 € |
| Maximum resolution | 1920x1080 |
| USB ports | USB 4.0 Type-C Gen 2, 3 USB 3.2 Type-A Gen 1 (1 with Power-Off USB Charging) |
| HDMI interface quantity | HDMI |
| Battery | Li-Ion battery (4 cells / 57 Wh), 135W power adapter |
| Security features | Kensington Lock |
| Color | Black |
| Weight | 2,10 € |
| OS | No OS |
| Warranty term (month) | 24 months |
