Product Description
Acer TravelMate P2 TMP215-55-TCO-5378, Intel Core 5 120U (1.4GHz up to 5.0GHz, 12MB), 15.6" FHD (1920x1080) IPS, 16GB DDR5(2x8GB), 512GB PCIe NVMe SSD, Intel Graphics, RG-45, WiFi 6E, BT 5.3, KB Backlit, TPM 2.0, FPR, Win 11 Pro EDU, 3Y, Silver
Additional Information
| Manufacturer | ACER |
|---|---|
| Series | Travelmate P215 |
| Memory | 16GB 5200MHz (2x8GB) |
| Memory technology | DDR5 |
| Memory slot total quantity | up to 64GB |
| HDD type | SSD |
| Video | Intel Graphics |
| Video chipset | Intel Graphics |
| Diagonal length | 15,60 € |
| Display type | Anti-Glare |
| Maximum resolution | 1920x1080 |
| USB ports | 2 USB 3.2 Gen 1 Type-A, 2 USB 4.0 |
| HDMI interface quantity | HDMI |
| Battery | Li-Ion battery (3 cells / 53 Wh), 65W AC adapter |
| Color | Silver |
| Weight | 1,63 € |
| OS | Windows 11 Pro EDU |
| Warranty term (month) | 36 months |
