Product Description
Lenovo V15 G5 Intel Core i5-13420H, 8C (up to 3.4GHz, 12MB), 16GB SODIMM DDR5-5200, 512GB SSD, 15.6" FHD (1920x1080) IPS AG, Intel UHD Graphics, HD 720p Cam, WLAN, BT, 3 cell, DOS, 3Y CCI
Additional Information
| Manufacturer | LENOVO |
|---|---|
| Series | Lenovo V |
| Chipset | Intel SoC Platform |
| Memory | 16GB 5200MHz (1x16GB) |
| Memory technology | DDR5 |
| Memory slot total quantity | Up to 32GB, 2 SO-DIMM slots |
| HDD type | SSD |
| Video | Intel UHD Graphics |
| Video chipset | Intel UHD Graphics |
| Diagonal length | 15,60 € |
| Maximum resolution | 1920x1080 |
| USB ports | 2 USB-A 3.2 Gen 1, 1 USB-C 3.2 Gen 1 with USB Power Delivery and DisplayPort 1.2 |
| HDMI interface quantity | HDMI |
| Battery | 2-cell Integrated 47Wh, 65W USB-C |
| Security features | Discrete TPM 2.0 Enabled, Kensington Nano Security Slot |
| Color | Black |
| Weight | 1,61 € |
| OS | FreeDOS |
| Warranty term (month) | 36 months |
